Her Kadının Bir Gün İhtiyacı Olabilecek Makyaj Hileleri
299 2015-11-12 18:18:56

Çekici ve bakımlı görünmek isteyen kadınlar, sabah yataktan kalkar kalkmaz, cilt temizliğinden başlayarak, günlük bakımını tamamen eksiksiz yerine getirmektedir. Günümüzde her ne kadar estetik ameliyatlar yaygınlaşsa da yüzün her hangi bir bölümünde kapatılması gereken bazı detaylar bulunur. Bazı kadınların yüzü tombul, bazı kadınların burnu kemerli olabilmektedir. Göz yapısı normalden düşük veya küçük gözlere sahip kadınların sayısı hiçte az değildir. Yüzdeki bu tür kusurları kapatmak için değişik makyaj hileleri bulunur. Her gün birkaç dakika ayırarak yapılan bu makyaj hileleri sayesinde, çoğu kadında korku oluşturan estetik ameliyatlarına gerek kalmaz.

Yüz Şekilleri Nasıl Değiştirilir?

Uzun, yuvarlak, dikdörtgen yüz şekline sahip kadınların yüz şeklini daha farklı gösterme olanağı vardır. Uzun yüz şekli; yanakların tam orta noktasına sürülen şeftali renk pudra ile dikdörtgen yüz şekli yanakların tam altına sürülen şeftali renk pudra ile ve yuvarlak yüz şekli ise yanakların üst kısmına sürülen şeftali renk pudra ile değiştirilebilir.

Küçük Gözler İçin Nasıl Makyaj Yapılır?

Normalin dışında küçük gözlere sahip kadınların, makyaj hileleri ile gözlerini olduğundan büyük gösterme imkânı vardır. Göz pınarlarından başlanarak, alt kirpik diplerine sürülen beyaz kalem ve alt kirpikleri bolca rimel ile boyamak, gözleri olduğundan daha büyük gösterecektir. Gözleri büyük göstermek için yapılan diğer ayrıntı ise kirpikleri kıvırarak iki kat rimel sürmektir. Bol sürülen rimel, gözleri daha belirgin hale getirir.

Göz Bebeklerini Beyazlatmak

Aşırı sigara kullanan kadınların veya doğuştan bazı kadınların göz bebekleri kırmızı olabilmektedir. Göz bebeklerini daha beyaz hale getirmek için, her sabah yüz yıkarken, gözler kapatılmamalı ve göz bebekleri de yıkanmalıdır. Bütün gün gözlerde biriken toz, bu sayede temizlenir, gözler ferahlar ve canlanır. Eczanelerde satılan yapay göz damlaları da gözlerin rahatlamasını, aydınlanmasını ve beyazlaşmasını sağlayacaktır.

Dudakları Daha Dolgun Göstermek

İnce dudakları dolgunlaştırmak için çok kısa sürede silikon enjekte edilebilmektedir. Bazı kadınlar ise doğal görünmek için silikon dudakları tercih etmez. Böyle durumlarda, evde bazı uygulamalar yapılarak, dudaklar daha dolgun gösterilebilir. Evde bulunan yumuşak fırçalı bir diş fırçası ile her gün dudakları fırçalamak, dudakların daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. Fırçalamanın daha etkili olması için fırçalama esnasında, dudaklara vazelin sürmek gerekir. Bu uygulamanın ardından, dudaklara karabiber yağı, tarçın yağı sürerek dolgunluk daha kalıcı hale getirilebilir.

Burnunda Kemer Bulunan Kadınlar

Toplumda en fazla karşılaşılan problem, kemerli burundur. Doğuştan çok düzgün bir burna sahip olmak, Türk toplumunda ender karşılaşılan bir durumdur. Burnunda kemer olan kadınların, kemerli kısma, ten renginden daha koyu tonda bir fondöten kullanması gerekir. Burun yanları normal ten rengindeki bir fondöten ile boyanmalıdır. Böylece burnun kemerli kısmı koyu renk ile gizlenerek, kapatılacaktır.

Etiketler : Makyaj Hileleri,Yüz Şekilleri Nasıl Değiştirilir?,Küçük Gözler İçin Nasıl Makyaj Yapılır?,
Yorumlar
Yorum Gönder
Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanacak.